fbpx

FAQ

Jak wygląda Twoja praca w dniu ślubu?

Zazwyczaj zaczynam reportaż od przygotowań. Wtedy fotografuję Was, waszą rodzinę, ślubne detale, błogosławieństwo. Kolejny etap to ceremonia w kościele lub urzędzie stanu cywilnego oraz przyjęcie. Towarzyszę Wam do oczepin. Tym samym dzień reportażu ślubnego trwa do 12 godzin. W tym czasie jestem w stanie przygotować obszerną relację z tego pięknego dnia. Jeśli planujecie niestandardowy ślub – wystarczy, że do mnie napiszecie. Jestem otwarta na propozycje i chętnie przygotuję dla Was indywidualny plan.

W dniu ślubu zawsze wykonuję zdjęcia pary młodej z rodzicami, chrzestnymi, dziadkami, przyjaciółmi i rodziną. Wiem jak ważne miejsce zajmują później w albumie, więc nie może ich zabraknąć. W trakcie wykonywania reportażu jestem bacznym obserwatorem i nie ingeruję w bieg wydarzeń. Staram się być prawie niewidoczna, bo właśnie wtedy rejestruję najpiękniejsze momenty.

Czy sesja w dniu ślubu jest konieczna?

Nie jest konieczna – nigdy nie zmuszam do niczego moich par. Jednak wydaje mi się, że warto wybrać się na taką sesję chociaż na 20-30 minut. Macie wtedy chwilę intymności, jesteście tylko dla siebie. Poza tym – obydwoje macie piękne stroje, urodę Pani Młodej podkreśla profesjonalny makijaż i fryzura, kwiaty i dodatki są idealne. Wiele z moich zdjęć powstało właśnie podczas takich krótkich sesji w dniu ślubu, dlatego zerknijcie tutaj lub tutaj. 

Jeżeli nie chcecie opuszczać swoich gości w trakcie wesela warto pomyśleć o sesji plenerowej w innym dniu. Wystarczy, że szepniecie mi słówko na ten temat i razem wymyślimy coś pięknego!

Ile zdjęć otrzymamy?

W galerii internetowej otrzymujecie ode mnie około 400 zdjęć. Jeżeli w dniu reportażu mam więcej ciekawych kadrów to chętnie dołączam je do oddawanych zdjęć.

Czy przed naszym weselem powinniśmy się spotkać na żywo?

Z każdą z par staram się spotkać chociaż na szybką kawę i ciacho, a jeśli nie jest to możliwe to pogadać przez skype. Fajnie jest się wcześniej poznać – bardzo lubię słuchać o tym jak wyobrażacie sobie ten dzień, co zaplanowaliście, jakie elementy są dla Was ważne. Czasem chcecie się o coś poradzić, czy dopytać (np. o jakiej porze najlepiej podać tort?), a ja zawsze chętnie służę radą, dzielę się też kontaktami do podwykonawców. Takie spotkania zmniejszają dystans, więc w czasie ślubu, czy na plenerze będziecie czuć się o niebo swobodniej. Dlatego z całego serca do nich namawiam!

Dobrą okazją do spotkania się i poznania jest też sesja narzeczeńska. Można powiedzieć, że to taka rozgrzewka przed ślubem. Po niej żadnej plener Wam nie straszny! 

Czy jest coś o czym powinniśmy pamiętać?

Tak! Jest to tzw. „first look”, czyli pierwsze spotkanie. Pary coraz częściej decydują się na wprowadzenie takiego momentu do planu dnia. Jako przyszli małżonkowie nie widzicie się w trakcie przygotowań. Dlatego, gdy obydwoje jesteście już ubrani w swoje piękne stroje aranżuję Wasze pierwsze spotkanie. Jeśli pogoda dopisuje, staram się aby odbyło się ono na zewnątrz, np. w ogrodzie. Wtedy jesteście tylko Wy dwoje. To moment pełen wzruszeń i emocji, nie może go zabraknąć w tym dniu.

Kiedy otrzymamy zdjęcia?

Galerię internetową ze wszystkimi zdjęciami otrzymujecie ode mnie na dwa tygodnie po ślubie – możecie ją przeglądać, pobrać zdjęcia, wysłać link rodzinie oraz znajomym. Następnie wybieracie swoje ulubione zdjęcia, z których ja projektuję album. Na stworzenie projektu oraz wydruk albumu potrzebuję około trzech tygodni.